С.А.Войтович: «Підтримую проекти, які допомагають розкрити світу культуру, духовність та інтелектуальний потенціал нашого народу»

 

«Довготерміновий прогрес у суспільстві неможливий без духовного та культурного розвитку. Україна має багатий культурний спадок і я переконаний: нам є чим вразити та збагатити світ», - вважає Президент Групи компаній «ТЕРРА ФУД» Станіслав Андрійович Войтович. Його активна діяльність з підтримки національної культури та духовності – яскравий приклад втілення цієї позиції на практиці.

 
Зокрема, С.Войтович виступає меценатом і є членом Опікунської ради Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Нині зібрання музею налічує понад 20 тисяч творів народного мистецтва, предметів традиційного побуту та обрядовості, старовинних книг, архівних матеріалів, художніх та скульптурних робіт І.Гончара. На базі Центру діють студія української народної вишиванки, клуби народних пісні і танцю, проводяться майстер-класи з різних напрямків народного мистецтва, проходять творчі вечори, фольклорні свята та фестивалі, ярмарки народних ремесел, організовуються конференції, круглі столи, семінари-практикуми. Завдяки великій підтримці від меценатів в Україні та за кордоном цей науково-мистецький та культурно-освітній заклад сьогодні являє собою один з провідних центрів збереження та примноження національної та культурної спадщини.

 
С.Войтович здобув повагу і як меценат «Родовід-музею» (м.Київ), гордість якого – приватна колекція скіфського золота IV ст. до н.е. – I ст. н.е., найбільша та найцінніша у світі. Вона нараховує 21 предмет, серед яких пекторалі, гривни, пояс. Колекція зібрана та легалізована меценатами-колекціонерами та входить до недержавної частини Державного Музейного Фонду України.

 

Проект NEO. КнигаУ 2012 році під патронатом С.Войтовича був втілений унікальний арт-проект під назвою NEO. Колекція скіфського золота з експозиції музею отримала нове прочитання у фотографіях та інсталяції авторства Віталія та Олени Васильєвих. Фотографії стали основою книги – без перебільшення, єдиної у світі. Вона поєднала у собі всі передові досягнення у сфері книгарництва, була віддрукована лімітованим тиражем у Німеччині та відправлена у провідні музеї світу.

 
Видання отримало схвальні відгуки закордонних мистецтвознавців. Рікардо Чавес-Фернандес, член Міжнародної асоціації мистецьких критиків, дав високу оцінку проекту: «Проект NEO Віталія та Олени Васильєвих наводить на глибокі роздуми про вічну гру життя і смерті. Він змушує замислитися про конфлікт між розумом, тілом та нашим розумінням краси. У той самий час проект досліджує нашу внутрішню людську сутність – як ми бачимо її місце у нашому житті». Світлини, зроблені в межах проекту, охоче купують поціновувачі прекрасного як в Україні, так і у світі. Нещодавно на престижному лондонському аукціоні Phillips одна з фотографій проекту була продана за 70 тис. доларів США.

 
«Фотографії, відеоінсталяція та книга NEO ще раз довели, що справжні цінності залишаються виразними та сучасними в будь-яку епоху. Для мене честь підтримувати проект, який пропонує нашим співвітчизникам та світові по-новому поглянути на спадщину України, її високе мистецтво та вічну красу», – говорить Станіслав Войтович.


С.Войтович також підтримує проект створення Корпоративного науково-дослідного університету «Родовід». «Практичні розробки та цінний досвід українського бізнесу мають бути гідно представлені світовій спільноті», – переконаний він.